czereśnie

W Sandomierzu odbyło się spotkanie sadownicze

Czereśnie to jedne z naszych ulubionych owoców. Wielu z nas kojarzą się z dzieciństwem albo pysznymi ciastami. Dla sadowników jednak dostarczenie czereśni do spożycia oznacza bardzo ciężką pracę. Muszą znać się na technikach uprawy oraz mieć wiedzę na temat poszczególnych odmian tej rośliny. Dlatego organizują specjalne konferencje i wydarzenia, gdzie mogą pomóc zarówno sobie, jak i innym. Takie spotkanie sadownicze miało miejsce kilka dni temu w Sandomierzu.

Sadownicy spotkali się w Hali Sportowej

7 kwietnia odbyło się spotkanie sadownicze, w którym wzięli udział producenci czereśni. Miało ono miejsce w Hali Sportowej przy ul Patkowskiego 2A. Można było również odwiedzić ich stoiska. Rozpoczęło się o godzinie 9.30, a tematem pierwszej rozmowy były nowe odmiany czereśni, szczególnie Toon Vanrykel. Duży nacisk położono na dbanie o sad po posadzenie. Następna część miała formę małego poradnika a dotyczyła zaleceń co do sadów czereśniowych, w których rośnie odmiana Leon Jahae. Później porozmawiano o tym, jak chronić drzewa, a wypowiadała się na ten temat dr Agata Broniarek. Nasze uprawy są narażone na wiele niebezpieczeństw, dlatego kwestia ich bezpieczeństwa jest bardzo często kluczowe. Na szczęście dzięki takim ekspertom jak właśnie dr Broniarek można poznać sekrety ochrony swoich roślin i przygotować się na trudne czasy. Ostatni miniwykład poprowadziła Anita Łukawska. Tytuł jej wystąpienia to „Jakość, potrzeba czy konieczność”.

Czereśnie w Polsce

Czereśnie to jedne z ulubionych owoców Polaków. Dla wielu z nas jest to smak dzieciństwa. Gdy jemy czereśnie, to przypominamy sobie, jak sami w młodości je zrywaliśmy. To połączenie słodkiego i kwaśnego smaku idealnie komponuje się z odpoczynkiem na działce albo spędzaniem czasu na balkonie. Oczywiście są też inne owoce, które tak nam się kojarzą, chociażby jabłka czy spokrewnione z czereśniami wiśnie. Jednak to czereśnie mają swoją niemożliwą do podrobienia aurę, która tak bardzo nas przyciąga. Pewnie większość z nas w ogóle nie zdaje sobie sprawy, że czereśnia ma wiele różnych odmian. Na szczęście są sadownicy, którzy świetnie się na tym znają i potrafią zaoferować najlepszą możliwą jakość. Warto wspomnieć też, że owoce te są niezwykle zdrowe. Więcej o sprawach zdrowotnych przeczytasz w tym serwisie.