Sandomierz: Kolizja dwóch samochodów ciężarowych na drodze krajowej numer 77

W Sandomierzu, na zapracowanej ulicy Kwiatkowskiego, która jest częścią ważnej drogi krajowej nr 77, doszło do kolizji dwóch pojazdów ciężarowych. Ten niefortunny incydent miał miejsce w środowy wieczór.

Centrum koordynacyjne służb ratunkowych otrzymało powiadomienie o zdarzeniu kilka minut po 18.30. Jak podaje młodszy aspirant Paweł Cieśla z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu, z pierwszych wniosków wynika, że ciężarówka marki Liaz, jadąca od Opatowa w stronę Tarnobrzega, z nieznanych jeszcze przyczyn częściowo wylała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się z naczepą przyczepioną do ciągnika siodłowego. Za sterami Liaza znajdował się 56-letni mężczyzna, natomiast 38-latek prowadził ciągnik siodłowy marki MAN.

Na miejsce niezwłocznie udali się ratownicy. Dwa zespoły strażaków ruszyły na pomoc. Młodszy brygadier Andrzej Włodarczyk, będący zastępcą komendanta powiatowego straży pożarnej w Sandomierzu, podsumowuje sytuację na miejscu zdarzenia. Wyjaśnia, że kierowca ciężarówki Liaz był uwięziony w kabinie. Strażacy musieli korzystać z narzędzi hydraulicznych, aby umożliwić dostęp do poszkodowanego i przekazać go personelowi pogotowia.

W wyniku tego zdarzenia droga krajowa numer 77 była zablokowana na obie strony. Utrudnienia w ruchu drogowym zostały ostatecznie rozwiązane o godzinie 21.55.