Sandomierska Gala Honorów: Tytuł Sandomierzanina Roku 2023 dla Dr Urszuli Stępień i Honorowy Obywatel Miasta dla Kasztelana Karola Buremu

Dr Urszula Stępień, pełniąca funkcję kustosza w Muzeum Diecezjalnym w Sandomierzu, została uhonorowana prestiżowym tytułem „Sandomierzanin Roku 2023”. Ceremonia wręczenia nagrody miała miejsce w malowniczym Zamku Królewskim w Sandomierzu. W tym samym miejscu i czasie nastąpiło uroczyste przekazanie Tytułu Honorowego Obywatela Miasta Sandomierza w ręce kasztelana Karola Buremu.

Tegoroczny tytuł „Sandomierzanin Roku” przypadł zaszczyt mieszkania na półce z trofeami doktor Urszuli Stępień, która swoją pracą na stanowisku kustosza Muzeum Diecezjalnego przyczynia się do rozwoju i promocji Sandomierza. Natomiast podczas tej samej gali, tytuł Honorowego Obywatela Sandomierza został przekazany kasztelanowi Karolowi Buremu. Zarówno Urusla, jak i Karol, obchodzili ten ważny dzień otoczeni przez swoją rodzinę oraz rycerstwo i dwórki Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej.

Decyzję o przyznaniu tych zaszczytów podjęli radni miasta Sandomierza podczas ostatniej sesji. Uroczyście wręczono je na gali „Sandomierzanin Roku”, która odbyła się w Zamku Królewskim. O tym ważnym wydarzeniu informowano na bieżąco.