Święta bliskości i radości: Święty Mikołaj odwiedza najmłodszych pacjentów sandomierskiego szpitala

Emocje były intensywne, a reakcje dzieci zróżnicowane – od zaskoczenia, przez łzy, do radosnych uśmiechów. Wszystko to dzięki gościowi w czerwonym ubraniu z białym brodą – Świętemu Mikołajowi, który zdecydował się na specjalną wizytę. Jego droga prowadziła do tych, którzy na święta znaleźli się w Specjalistycznym Szpitalu Ducha Świętego w Sandomierzu. Najmłodsi pacjenci tej placówki będą zapewne jeszcze długo wspominać ten dzień, kiedy to otrzymali od Mikołaja zabawki i słodycze.

Nie jest tajemnicą, że Święty Mikołaj dba o wszystkie dzieci, a te przebywające na oddziałach sandomierskiego szpitala nie stanowią wyjątku. W jego śladach podążali również lokalni urzędnicy i działacze społeczni. Do świątecznej delegacji dołączyli Marcin Piwnik, starosta sandomierski, Paweł Niedźwiedź, pełniący funkcję wicestarosty, Grażyna Szklarska – członkini zarządu powiatu oraz Marek Kos, dyrektor Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego. Wizyta cieszyła się również wsparciem Jerzego Żyły, radnego Rady Miejskiej w Sandomierzu oraz Alexa Szczyrby, lidera Młodzieżowej Rady Miasta Sandomierz.

Mikołaj, nie zapomniał o żadnym z pacjentów. Rozdał blisko 30 prezentów zarówno dla najmłodszych jak i dla tych trochę starszych. Obdarowani dzieci nie kryły swojej radości i wdzięczności. W zamian za prezenty, Mikołaj usłyszał od nich wiele podziękowań, a nawet parę wierszyków i piosenek.