Mikołajkowy Kiermasz w Sandomierzu – miejsce spotkań, zakupów i dobroczynnej pomocy

W malowniczym mieście Sandomierz, na tle Starego Rynku, odbywa się Mikołajkowy Kiermasz. To wydarzenie gromadzi wystawców z różnych regionów Polski, którzy prezentują swoje rękodzielnicze wyroby, kulinarne przysmaki oraz świąteczne upominki. Oprócz możliwości dokonania unikalnych zakupów, na kiermaszu obecni są również Mikołaj i Śnieżynka dla najmłodszych uczestników. Jest to także doskonała okazja do wsparcia chorych dzieci.

Mikołajkowy Kiermasz w Sandomierzu to już ugruntowana tradycja. Blisko 20 wystawców z całego kraju bierze udział w tym wydarzeniu. Kiermasz został wzbogacony o szereg atrakcji nawiązujących do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i trwa aż do godziny 18.

Na kiermaszu możemy znaleźć wszelkie świąteczne dekoracje, ozdoby wykonane z drewna oraz wiele oryginalnych prezentów. Szczególnie wyróżniają się stoiska Pań z koła gospodyń wiejskich z Wilczyc, które przygotowywały się do tego wydarzenia przez dwa miesiące. Możemy u nich kupić oryginalne domki z pierników, świąteczne ozdoby, stroiki, a nawet rózgi.

Mikołajkowy Kiermasz to również okazja do wsparcia potrzebujących. Członkowie szkolnego koła wolontariatu z Katolickiej Szkoły Podstawowej i Liceum w Sandomierzu zachęcają do pomocy Julii, uczennicy z powiatu sandomierskiego, która zbiera pieniądze na budowę podjazdu. Natomiast w namiocie Miasta Królewskiego Sandomierz znajduje się stoisko pani Dominiki Kwietni, matki chorego Jakuba, która z pomocą wolontariuszy zbiera fundusze na rehabilitację swojego jednoletniego synka.