Przebudowa krytego basenu w Sandomierzu – inwestycja w nowoczesność i dostępność

Od nadchodzącego poniedziałku mieszkańcy Sandomierza muszą przygotować się na tymczasowe zamknięcie jedynego krytego basenu w całym powiecie. Przyczyną tej sytuacji jest rozpoczynający się gruntowny remont obiektu, który ma na celu jego modernizację.

Pomieszczenia basenu zostaną wyposażone w szereg nowych atrakcji i udogodnień. Na gości czekać będą m.in. nowa zjeżdżalnia, sauny i grotę solną. Dodatkowo przewidziano udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, co zdecydowanie poprawi dostępność pływalni.

Inwestycja przyniesie również korzyści ekologiczne. Pływalnia stanie się bardziej energooszczędna dzięki zastosowaniu technologii fotowoltaicznej. Wszystkie instalacje, w tym system uzdatniania i filtrowania wody, zostaną wymienione na nowe, więcej efektywne.

Paweł Wierzbicki, dyrektor MOSiR w Sandomierzu, podkreśla, że basen sportowy odzyska swoją nowoczesność dzięki renowacji. Wymiana płytek i korytek przelewowych znacznie poprawi funkcjonowanie całego obiektu.

Prace remontowe mają rozpocząć się na początek nowego roku i potrwają około 1,5 roku. Łączny koszt inwestycji wyniesie ponad 18 milionów złotych, z czego 15 milionów to środki z rządowego programu „Polski Ład”. Pozostała część sumy zostanie sfinansowana przez gminę jako wkład własny.