Opóźnienia w montażu nowych wiat przystankowych w Sandomierzu

Instalacja nowych wiat przystankowych w Sandomierzu doświadcza pewnych opóźnień. Oczekiwano, że wszystkie staną gotowe do użytku już w październiku, jednak obecnie przewiduje się zakończenie prac na połowę listopada. Marcin Marzec, burmistrz miasta, informuje, że producent konstrukcji przystankowych napotkał na problemy techniczne, co skutkowało zwłoką w dostarczeniu potrzebnych elementów.

Podkreślił, że miasto zdecydowało dać możliwość dokończenia tej inwestycji do połowy listopada i otrzymało gwarancję, że termin zostanie dotrzymany. Burmistrz zaznaczył, iż cierpliwość jest konieczna w takich okolicznościach i zapewnił, że miasto monitoruje sytuację.

W ramach tego projektu planowane jest zastąpienie 26 istniejących przystanków nowymi. Jest to część szerszego projektu „Transport przyjazny środowisku” o wartości 2,5 mln zł. Miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie z Unii Europejskiej, udzielone przez urząd marszałkowski w Kielcach, w wysokości 1,8 mln zł. Reszta środków pochodzi z budżetu miasta.

Nowe wiaty będą wykonane z 8-milimetrowego szkła hartowanego, co nada im nowoczesny i przestronny wygląd. Dach będzie wykonany ze szkła przyciemnianego, które ma za zadanie zabezpieczać podróżnych przed słońcem i deszczem. W planach jest także umieszczenie gabloty reklamowej na jednej ze ścian bocznych, co umożliwi prezentację lokalnych informacji. Przystanki zostaną dodatkowo podświetlone, a ławki wyposażone w drewniane siedziska. Na niektórych przystankach tylne ściany zostaną dostosowane pod pnącza. Cała konstrukcja będzie wykonana ze stali ocynkowanej.