Bezpłatne wejścia w Muzeum Zamkowym w Sandomierzu

Muzeum Zamkowe w Sandomierzu, zaangażowane po raz czwarty, udostępnia bezpłatne wejścia dla zwiedzających w ramach inicjatywy „Darmowy listopad w rezydencjach królewskich”. Marcin Kapka, rzecznik prasowy muzeum, potwierdził że przez cały listopad zarówno na wystawy stałe, jak i te czasowe, nie będą naliczane opłaty.

Ciekawą propozycją przygotowaną na tegoroczną edycję „Darmowego listopada w rezydencjach królewskich” jest ekspozycja czasowa pod tytułem „Janusz Kamocki – Sandomierzanin, patriota, etnograf”. Ta specjalna wystawa jest dedykowana postaci dr. Janusza Marii Saryusza Kamockiego (1927-2021), wybitnej postaci związanego z Sandomierzem i Sandomierszczyzną przez całe swoje życie.

Kamocki przez długie lata współtworzył ofertę sandomierskiego muzeum, organizując różnego rodzaju wystawy i wykłady naukowe. Jego hojność jest również widoczna w liczbie przekazanych do Muzeum Zamkowego pamiątek rodzinnych, której liczba przekracza 1,5 tysiąca. Unikalna wystawa poświęcona Januszowi Kamockiemu będzie dostępna do 21 stycznia 2024 roku.