Wsparcie finansowe dla powiatu sandomierskiego

Otrzymano wsparcie finansowe dla powiatu sandomierskiego, które wynosi niebagatelne 28,5 milionów złotych. Te fundusze umożliwią przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych w obszarach ulic Długiej i Milberta, jak również modernizację dróg dojazdowych do miejsc przemysłowych. Dodatkowo, część z tych środków zostanie zainwestowana w przemodelowanie parkingów znajdujących się w okolicy Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu.

Otrzymane fundusze są częścią rządowego programu Polski Ład, skoncentrowanego na rozwijaniu stref przemysłowych. Informacje o przyznanych środkach ogłosili wspólnie przedstawiciele władz powiatu, dyrekcja sandomierskiego szpitala i radny sejmiku województwa świętokrzyskiego podczas spotkania, które miało miejsce 4 października na ulicy Długiej – drodze prowadzącej do nowych terenów inwestycyjnych.

Planowane działania obejmują przebudowę istniejących dróg, budowę nowych ciągów komunikacyjnych oraz rozbudowę infrastruktury, co ma na celu stworzenie dogodnych warunków inwestycyjnych i sprzyjających rozwojowi działalności gospodarczej. Wszystko to na terenach o łącznej powierzchni 38,72 hektara, które są własnością Skarbu Państwa oraz powiatu i miasta Sandomierza. Jak wyjaśnił starosta Marcin Piwnik – decyzja o zainwestowaniu w te tereny została podjęta z myślą o otwarciu ich dla nowych inwestorów. Teren o powierzchni około 39 hektarów ma zostać przygotowany pod nowe inwestycje, tworząc tym samym nowe miejsca pracy.