Wielkie obchody na cześć bł. Wincentego Kadłubka w Sandomierzu

Pierwsza niedziela października, to jest 8 października, przyniesie w Sandomierzu wielkie uroczystości poświęcone bł. Wincentemu Kadłubkowi. Miasto i diecezja sandomierska, której patronem jest święty, uczczą jego pamięć poprzez odpust i zakończenie obchodów 800-lecia od śmierci błogosławionego.

Urząd miasta Sandomierza oraz kuria diecezjalna dokładają wszelkich starań, aby przygotować wydarzenia na tę szczególną okoliczność. Początek festiwalu historycznego zaplanowano na godzinę 10:00. Od tej pory wizytatorzy starówki będą mieli okazję podziwiać żywe obrazy historii prezentowane w witrynach sklepowych.

Swoją rolę w teatralnym przedstawieniu pełnić będą uczniowie sandomierskich szkół, którzy dla tego celu przebiorą się za postacie związane z historią Sandomierza. Daje to unikalną możliwość spotkania twarzą w twarz z takimi postaciami jak król Kazimierz Wielki, Władysław Jagiełło oraz Królowa Jadwiga. Nie zabraknie również Henryka Sandomierskiego oraz głównego bohatera uroczystości, błogosławionego Wincentego Kadłubka.