Sandomierz: Stacjonowanie grupy Oddziału Prewencji Policji z Kielc

Od września br., w malowniczym Sandomierzu, stanowi stałą bazę operacyjną grupa funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach. W docelowym planie, liczba policyjnych stróżów prawa osiągnie liczbę 44.

Podinspektor Kamil Tokarski, pełniący rolę rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, tłumaczył, że Sandomierz jest miastem powiatowym najbardziej oddalonym od stolicy województwa, Kielc. Dodatkowo, ze względu na lokalizację na trasie do Podkarpacia oraz duże zainteresowanie turystami, konieczne było częste angażowanie wsparcia funkcjonariuszy z Kielc. Taki stan rzeczy generował konieczność pokonywania prawie stu kilometrów w jednym kierunku.

W odpowiedzi na te wymagania, podjęta została decyzja o utworzeniu stałego posterunku dla 44 funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji z Kielc. Ich zadaniem będzie monitorowanie porządku w powiecie sandomierskim i sąsiednich regionach. Dodatkowo, będą odpowiedzialni za zapewnienie bezpieczeństwa podczas imprez masowych oraz przejazdów kibiców.