Rozwój infrastruktury Sandomierza: Przebudowa placu targowego niesie za sobą opóźnienia

Proces przebudowy placu targowego położonego przy ulicy Przemysłowej w malowniczym Sandomierzu, jest bardziej czasochłonny niż pierwotnie przewidywano. Umowa początkowo zapewniała zakończenie tych prac na 8 września. Jednakże wykonawca zmuszony był do złożenia wniosku o zgłoszenie aneksu do umowy, uzasadniając tym problemy podczas pozyskiwania niektórych materiałów budowlanych. Urząd Miejski w Sandomierzu wykazał się zrozumieniem i zgodził się na proponowane zmiany – poinformował Piotr Wójtowicz, kierujący Wydziałem Rozwoju, Promocji i Inwestycji w sandomierskim ratuszu. Nowa data zakończenia projektu to koniec października.

Większość prac jest już szczęśliwie za nami. Prace przy układaniu nawierzchni na bocznych alejkach mają dobiec końca już w przyszłym tygodniu. Następnie ekipa budowlana rozpocznie prace przy głównym trakcie. Trwają także prace wykończeniowe w budynku o charakterze administracyjno-socjalnym, który będzie miejsce prowadzenia działalności administracyjnej przez zarządcę placu – zakład budżetowy „Targowiska Miejskie”. W budynku znajdą się także publiczne toalety. Na ostatnim etapie prac zostanie zainstalowany nowoczesny system wjazdowy.

Decyzją władz miasta, remont targowiska odbywał się tak, aby nie przerywać jego działalności. Mimo to nie udało się uniknąć pewnych problemów. Zarówno kupujący jak i sprzedający wyrażali swoje niezadowolenie związane z utrudnieniami wynikającymi z procesu przebudowy.