Planuje się modernizację szlaków kolejowych w stronę Sandomierza i Tarnobrzega

Podczas niedawnej ceremonii ponownego otwarcia odremontowanego dworca na Rozwadowie, zapowiedziano przyszłe modernizacje tras kolejowych w naszym regionie.

Rafał Weber, poseł i wiceminister infrastruktury, poinformował o realizacji planu renowacji sieci kolejowej. Obejmuje to nie tylko remonty budynków dworcowych i wymianę pojazdów na nowoczesne, ale także konieczność inwestycji w infrastrukturę sieci kolejowej, zwłaszcza pod kątem jej elektryfikacji – powiedział Weber. – Priorytetem jest podniesienie prędkości pociągów i zwiększenie przepustowości torów zarówno dla ruchu pasażerskiego jak i towarowego.

Weber podkreślił, że wpływ tej inicjatywy jest już widoczny w naszym regionie. Wskazał na linię kolejową numer 68 prowadzącą do Lublina, która została oddana do użytku w 2019 roku i zelektryfikowana w 2020 roku. Teraz skupiamy się na południu regionu. Prace przygotowawcze są już na ostatnim etapie. Wkrótce zostaną ogłoszone przetargi na wykonawców prac modernizacyjnych na linii kolejowej pomiędzy Sandomierzem a Tarnobrzegiem – dodał Rafał Weber.