Rewitalizacja rynku w Zawichoście dzięki funduszom z "Polskiego Ładu"

Zawichost ma szansę na odnowienie swojego dużego rynku, dzięki wsparciu finansowemu z programu „Polski Ład” skierowanym dla wsi popegeerowskich. Poseł Agata Wojtyszek zdradziła, że ta inwestycja jest jednym z dziewięciu projektów, które są realizowane w ramach tego programu na terenie powiatu sandomierskiego.

Poseł Wojtyszek podkreśliła, że „Polski Ład” jest dostosowany do indywidualnych potrzeb każdej gminy. Każdy samorząd ma możliwość wyznaczenia celu, na który chciałby przeznaczyć otrzymane środki finansowe. W sumie, powiat sandomierski otrzymał ponad 17 mln zł z tego programu.

Nie tylko Zawichost skorzysta z funduszy – inne gminy również mają zamiar przeprowadzić różnego rodzaju projekty. Dla przykładu, w Wilczycach zostaną podjęte zadania drogowe, a w Klimontowie powstaną obiekty sportowe. W Dwikozach z kolei planowana jest budowa świetlicy w Gierlachowie – czekają na to mieszkańcy od dawna. Tymczasem, w Łoniowie zaplanowano stworzenie targowiska, niezbędnego dla miejscowych sprzedawców i kupujących.

Powiaty ostrowiecki i opatowski również skorzystają z programu „Polski Ład”. Gmina Ćmielów w powiecie ostrowieckim otrzyma fundusze na modernizację infrastruktury wodno-kanalizacyjnej i remonty świetlic. Z kolei powiat opatowski będzie mógł sfinalizować drugi etap modernizacji zbiornika w Karwowie. W Ożarowie przewidziano zakup pojazdów przeznaczonych do przewozu mieszkańców. Poseł Wojtyszek nadmieniła jeszcze, że Związek Gór Świętokrzyskich otrzymał 4 mln zł na poprawę infrastruktury drogowej.