PSL i Trzecia Droga zielonym truckiem odwiedzają Sandomierz

W ostatnią sobotę, na ulice Sandomierza zawitał food truck należący do Polskiego Stronnictwa Ludowego. Prezentując swój program pod nazwą „Trzecia Droga”, lider partii, Władysław Kosiniak-Kamysz, przybył z misją przekonania mieszkańców Królewskiego Miasta do wyjścia do urn wyborczych.

Podczas spotkania Kosiniak-Kamysz skupił się na konkretach, podkreślając hasło swojej kampanii jako „Dość kłótni, do przodu”. Wyjaśnił, że nie jest to jedynie slogan wyborczy, ale również filozofia stojąca za ich podejściem do rządzenia krajem. Zgromadzonym obiecał politykę skoncentrowaną na roztropnej trosce o wspólne dobro, zamiast na podsycających konflikty starciach między różnymi grupami społecznymi. Działania te mają być prowadzone przez Władysława Kosiniaka-Kamysza w roli kandydata Koalicji Wyborczej Trzecia Droga PSL – PL2050 Szymona Hołowni do Sejmu.

Główne punkty programu Trzeciej Drogi obejmowały m.in. wprowadzenie dobrowolnego ZUS dla mikrofirm zagrożonych niewypłacalnością oraz zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego. Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że jednym z celów jego partie jest rozwój polskiej wsi, ze szczególnym uwzględnieniem sektora sadownictwa – dziedziny, która przyniosła Sandomierszczyźnie rozgłos.