Sektory sadownicze w Sandomierszczyźnie atrakcyjne dla zagranicznych importerów

Region Sandomierszczyzna jest uważany za jedno z największych centrów sadownictwa w naszym kraju, gdzie dominuje przede wszystkim produkcja jabłek, ale nie brakuje również innych owoców.

Aktualnie w trakcie trwania jest ekonomiczna misja przyjazdowa na terenie województwa świętokrzyskiego. Sektor spożywczo-przetwórczy regionu Sandomierszczyzna przyciąga przedstawicieli biznesu z wielu krajów takich jak Egipt, Maroko, Chorwacja, Niemcy, Wielka Brytania oraz Irlandia Północna. Delegaci ci mają za zadanie promować i wspomagać eksport towarów spożywczych pochodzących z tego regionu, wśród których szczególnie ważne są jabłka. Dodatkowo, jednym z celów tej misji jest nawiązanie solidnych kontaktów handlowych z potencjalnymi partnerami na obiecujących zagranicznych rynkach.

W czwartek, harmonogram wizyt obejmuje spotkania z lokalnymi przedsiębiorcami i firmami działającymi w branży spożywczej oraz odwiedziny w takich miejscach jak Samborzec, Koprzywnicę, Daromin, Bidziny czy Łukawę.

Podczas rozmowy z Radiem Kielce marszałek województwa świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski, wyjaśnił że taka inicjatywa jest odpowiedzią na problematyczną sytuację gospodarczą wywołaną przez pandemię.