Święto Młodego Wina. Przez ulice Sandomierza przeszedł korowód

W wydarzeniu wzięli udział właściciele 12 winnic. Odbyło się ono w sobotę 19 listopada i jego głównym elementem był kolorowy korowód, który przeszedł przez ulice miasta. Impreza ta trwałą trzy dni i miała na celu uwieńczyć sezon letni, który niestety już dawno mamy za sobą. Winnice, które wzięły udział, prezentowały wino, jakie udało się stworzyć z tegorocznych zbiorów. Było ono naprawdę wysokiej jakości.

Święto Młodego wina odbyło się w Sandomierzu już po raz dziesiąte. Podobnie jak w poprzednich latach przypadło ono w trzeci weekend listopada. Wzięli w nim udzie winiarze, którzy należą do Sandomierskiego Stowarzyszenia Winiarzy.

Przebieg wydarzenia

Na samym początku miała miejsce część oficjalna. Winiarze należący do stowarzyszenia wyszli do gości, aby zaprezentować swoje trunki. Miejscem tej formalnej prezentacji było Stare Miasto (które koniecznie musimy zwiedzić, jeśli interesuje nas turystyczna część miasta). Nie trwało to jednak zbyt długo, bo wszyscy czekali na główną atrakcję tego dnia, czyli korowód.

Potem zaczęło się kolorowo. Korowód, który przeszedł ulicami miasta, był naprawdę imponujący i robił niezwykłe wrażenie na   

Wino z perspektywy kulturowej

Wino to napój, który ludzie uwielbiają od bardzo dawna. Znane było już w starożytności i upijano się nim zarówno w Europie jak i na wschodzie. Oczywiście swą rolę spełniał nie tylko podczas libacji. Trunek ten przyciągał olbrzymie grupy koneserów, którzy zachwycali się jego smakiem i innymi walorami.