Już wkrótce odbędzie się spacer ze Świętym Mikołajem

Zaproszenie do wzięcia udziału w spacerze ze Świętym Mikołajem płynie prosto od burmistrza Marcina Marca. Rozpocznie się on 3 grudnia czyli dzień przed VIII Kiermaszem Mikołajowym. Oba te wydarzenia są świetną okazją dla rodzin z dziećmi na poczucie przedświątecznej atmosfery.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10, ale jeśli ktoś się nie załapie, to jest jedna dobra wiadomość. Na ten dzień zaplanowano aż dwa spacery, z czego drugi zaczyna się o godzinie 13:00. Oczywiście spacer rusza spod studni na rynku.

Trasa spaceru i atrakcje

Przez jakie punkty przejdzie tego roczny spacer? Między innymi będzie można wziąć udział w świątecznym seansie w Kinie „Starówka”. Towarzyszyć mu będzie kubek gorącej czekolady, który przygotuje Iluzjon Art Cafe. Następnie odbędzie się „Świąteczne czytanie na dywanie”, w którym weźmie udział znany lokalny pisarz Michał Śmielak.

Nie zabraknie też kolędników, którzy pojawią się na piętrze ratusza. „Kolędownicy Wędrownicy” opowiedzą o tym, skąd wziął się zwyczaj kolędowania a także zdradzą nieco sekretów na temat kolędniczych przebieranek. Spotkanie to poprowadzi Grażyna Maria Milarska.