Trwa rozbiórka mostu nad Wisłą

Właśnie przygotowano do rozbiórki most nad Wisłą, a konkretnie ten znajdujący się na DK77. Wymusiło to zmianę w organizacji ruchu rowerowego i pieszego, co niewątpliwie nie spodobało się mieszkańcom. Konieczność obchodzenia dookoła takich obiektów jak mosty potrafi być naprawdę uciążliwa.

Już 12 września rozpoczną się prace, przez piesi i rowerzyści będą musieli korzystać z ciągu pieszo-rowerowego, który zorganizowano tuż przy moście znajdującym się w pobliżu. Przejście przez stary most będzie już wtedy niemożliwe.

Kierowców informacja ta w żaden sposób nie bulwersuje. Nikt nie ma pretensji o to, że nie będzie mógł przejechać przez stary most na drodze krajowej nr 77. Dlaczego? Ponieważ kierowcy nie mogę tego robić już od jakiegoś czasu. Dla samochodów zamknięto go już dawno.

Ciąg pieszo-rowerowy

Aby piesi i rowerzyści nie czuli się pokrzywdzeni, władze postanowiły, że zorganizują specjalny ciąg pieszo-rowerowy. Dzięki niemu możliwe będzie obejście mostu wyłączonego z ruchu. Konieczne będzie oczywiście zawężenie ciągu.

Ciąg będzie się znajdował na skrzyżowaniu dwóch dróg krajowych, a mianowicie 77 i 79. Piesi i rowerzyści będą mogli przedostać się na drugą stronę pod wiaduktem, wzdłuż ulicy Żwirki i Wigury.

Kiedy skończą się prace?

Zbudowanie pięcioprzęsłowego mostu o długości 460 metrów to bardzo poważne przedsięwzięcie. Nie ma się więc co dziwić, że potrwa dosyć długo. Według planów, koniec prac ma mieć miejsce w drugiej połowie 2024 roku. Warto wspomnieć, że plany jego zbudowania pojawiły się w roku 2018.