U mężczyzny spod Sandomierza znaleziono amfetaminę

Mieszkaniec podsandomierskiej miejscowości został zatrzymany przez policjantów pod zarzutem posiadania narkotyków. Po przeprowadzeniu analizy okazało się, że proszkiem tym była amfetamina. Zatrzymany miał jej przy sobie 20 gramów.

Narkotyki pod Sandomierzem

Problem narkotykowy istnieje w całej Polsce, więc również w Sandomierzu i okolicach można spotkać osoby posiadające nielegalne substancje. Jedną z takich osób był zatrzymany mężczyzna pochodzący z jednej z okolicznych miejscowości. Po zabraniu mu substancji okazało się, że było to 20 gramów amfetaminy. Czeka on teraz na usłyszenie wyroku. Za posiadanie tak dużej ilości może czekać go więzienie, chociaż o wszystkim w swoim czasie zadecyduje sąd.

Gdyby miał przy sobie tylko 1 lub 2 gramy proszku, to pewnie przewinienie uszłoby mu na sucho. W tym wypadku było to jednak aż 20 gramów, więc jest to zbyt duża ilość, aby przymknąć oko. Nie wiadomo więc, czy mężczyzna miał ten proszek na własny użytek, czy zamierzał nim handlować.

Co grozi za posiadanie narkotyków?

Posiadanie narkotyków jest nielegalne i karalne. Można jednak liczyć na pewno okoliczności łagodzące. Znaczenie ma to, co dokładnie zamierzamy z tymi narkotykami zrobić. Jeśli posiadamy je na własny użytek, to wymiar sprawiedliwości potraktuje nas dużo łagodniej, niż gdybyśmy zamierzali je sprzedać. Liczy się także ilość posiadanej przez substancji. Wszystkie czynniki wpływają na potencjalny wymiar kary. Wniosek jest jednak jeden. Lepiej w ogóle nie mieć przy sobie narkotyków i nie zastanawiać się nad wysokością kary, jaka może nas spotkać.

Czy amfetamina jest groźna?

Amfetamina jest narkotykiem z gatunku stymulantów. Powoduje więc ona pobudzenie oraz uczucie euforii. Bardzo łatwo się od tego stanu uzależnić, a uzależnienie może mieć okropne skutki. Nie tylko może nam zniszczyć organy wewnętrze, ale także zrobić spustoszenie w naszej psychice. Mowa między innymi o stanach depresyjnych, zaburzeniach nerwicowych czy nawet psychozach. Warto też wspomnieć, ze zażycie amfetaminy drastycznie podnosi ciśnienie. Taka zabawa jest więc bardzo groźna dla osób, mających problemy z sercem.