Dookoła Wody Festiwal jednak się nie odbędzie. Dlaczego?

Niestety z powodu konfliktu między Sandomierskim Centrum Kultury a organizatorem festiwalu konieczne było jego odwołanie. Organizator wspomina o tym, że pojawiła się atmosfera wzajemnego braku zaufania. A to może spowodować problemy w organizacji i przebiegu wydarzenia, dlatego zdecydowano o jego odwołaniu.

Idea festiwalu

Pomysłodawcą festiwalu jest Grzegorz Świtalski. Ten sandomierski wodniak przypomina, jak ważny w historii Sandomierza był kontakt z innymi kulturami. Do tego miasta, a wcześniej grodu, przybywało bardzo wiele kupców, którzy ubogacali te tereny kulturowo. Świtalski przypomina o tym podczas każdej edycji festiwalu. Wspomina też o szlakach, jakie przebiegały przez Sandomierz. Znajdowały się wśród nich solny, jedwabny oraz bursztynowy. Chociażby z tego względu Sandomierz był i jest nie byle jakim miastem i dlatego warto organizować w nim ciekawe wydarzenia. Jednym z nich jest właśnie Dookoła Wody Festiwal, który ma miejsce co roku. Oprócz tego. O odwołaniu wydarzenia poinformował sam organizator.

Znaczenie festiwali

Festiwale to specjalny rodzaj wydarzenia, bo składają się one z kilku części. Do tego pozwalają poszerzyć swoje horyzonty kulturowe, gdyż pozwalają na poznanie różnych gatunków sztuki i także form rzemiosła. Dlatego praktycznie w każdym regionie organizuje się tego typu festiwalem. I to nie tylko w wielkich miastach, czego dowodem może być Małopolski Festiwal Smaku w Trzebini.