szpital

Nowe możliwości rehabilitacyjne w Sandomierskim szpitalu

Szpital Specjalistyczny im. Ducha Świętego w Sandomierzu może się pochwalić kolejnym dofinansowaniem. Tym razem jest to kwota 185 tysięcy złotych. Na co zostanie wydana? Chodzi o odnowienie oddziału rehabilitacji, w którym co roku pojawia się bardzo dużo pacjentów. Niestety wielu z nich przez ostatnie lata skarżyło się na słaby słabej jakości sprzęt oraz kiepskie warunki. Mimo że specjaliści od rehabilitacji robili wszystko, aby pacjentom żyło się jak najlepiej, to braki finansowe były bardzo widoczne. Nie tylko pacjenci mieli tego dość, ale również zarząd szpitala. Zdecydował się on w końcu wystąpić o pieniądze do Urzędu Marszałkowskiego, ale kwota, którą otrzymał szpital była zbyt mała. Choć było to aż 300 tysięcy złotych, to jeszcze trochę brakowało, aby pokryć inwestycję. Teraz jednak udało się otrzymać kolejne 185 tysięcy złotych, dzięki czemu możemy się spodziewać, że rehabilitacja w Sandomierzu będzie na najwyższym możliwym poziomie.

Dbanie o zdrowie jest niezwykle istotne. Porady na ten temat możesz znaleźć na anyfiles.pl.

Inwestycje dla służby zdrowia w Sandomierzu

Nie jest to pierwszy raz, gdy Szpital Specjalistyczny im. Ducha Świętego potrzebuje poważnego wsparcia finansowego. Infrastruktura medyczna w mieście wymaga wielu zmian i są tego świadomi nie tylko lekarze i pacjenci ale także władze miasta. Cieszy nas więc to, że takie dofinansowania mają miejsce, bo są to małe kroki do tego, aby sandomierski szpital był naprawdę nowoczesną placówką, gwarantującą swoim pacjentom najlepsze możliwe warunki. Tylko pytanie: ile jeszcze będziemy na na ten dzień czekać?

Kto potrzebuje rehabilitacji?

Pacjenci potrzebujący rehabilitacji to bardzo zróżnicowana grupa. Wśród nich są osoby po wypadkach ale też takie, które z niektórymi problemami zmagają się od dzieciństwa. Czasami gdy już otrzymamy pomoc od lekarza, okazuje się, że potrzebujemy też trochę ćwiczeń, aby wrócić do sprawności fizycznej. Nie zawsze jesteśmy w stanie sami o to zadbać, dlatego udajemy się do odpowiedniego centrum rehabilitacyjnego. Takie usługi oferują też szpitale i inne placówki medyczne, choć czasami ze względów finansowych wygląda to słabo.