Balkon, taras, trawnik

Sztuczna trawa to wytrzymała i opłacalna alternatywa dla tradycyjnego trawnika, która nie wymaga koszenia ani czasochłonnej pielęgnacji. Ponadto wygląda jak prawdziwa trawa i jest łatwa w montażu. Higieniczna, łatwa do czyszczenia i łatwa w utrzymaniu –trawa z rolki może być po prostu wyszczotkowana lub umyta, co czyni ją idealną dla zwierząt domowych i placów zabaw dla dzieci, a co najważniejsze, nie wymaga koszenia ani konserwacji.

Jak wygląda układanie sztucznej trawy?

Trawa z rolki jest sprzedawana jest na metry kwadratowe i jest dostępna w AWBS w rolkach o szerokości 2 metrów. Zmierz całkowitą długość i szerokość obszaru, który ma być pokryty sztuczną trawą i oblicz potrzebną liczbę rolek. sztucznej trawy. Ważne jest, aby w obliczeniach uwzględnić przycinanie i niestandardowe kształty trawnika. Należy również pamiętać, że montaż sztucznej trawy powinien przebiegać zawsze w tym samym kierunku włosia, aby mieć pewność, że uzyskamy jednolity efekt. Układanie sztucznej trawy to prosty sposób na upiększenie ogrodu na cały rok. Po prostu oczyść swój ogród, oczyść i wyrównaj podłoże i rozwiń trawę. Oto jak przebiega układanie sztucznej trawy w kilku krótkich krokach:

  • Oczyść, wyrównaj i utwardź obszar, na którym kładziesz sztuczną trawę
  • Przygotuj materiał bazowy i warstwę ochronną przed chwastami.
  • Rozwiń sztuczną trawę.
  • Przytnij i dopasuj krawędzie do zaokrągleń terenu.
  • Połącz precyzyjnie fragmenty trawy, aby uniknąć prześwitów.
  • Na koniec możesz ją dociążyć i przytwierdzić do podłoża, jeśli to konieczne.

Jakie są rodzaje sztucznej trawy?

Sztuczna trawa używana do kształtowania krajobrazu jest dostępna w różnych długościach, gęstościach i kolorach w zależności od Twoich preferencji. Grubsze włókna są zwykle bardziej miękkie (ale droższe) i najlepiej nadają się do ogrodów. Niższe trawy lepiej sprawdzą się w obiektach sportowych, takich jak boiska czy siłownie. Dystrybutor sztucznej trawy Epufloor Grass przygotował szeroką ofertę modeli sztucznej trawy, dzięki czemu każdy znajdzie wariant odpowiadający jego potrzebom. Dostępna jest m.in. trawa z rolki Velvet odporna na promieniowanie UV – idealna na balkon i taras oraz trawa Forest zachwycająca puszystością i intensywnością koloru, świetnie pasująca do przydomowego ogródka.

Zalety sztucznej trawy z rolki

Całoroczny perfekcyjny wygląd

Sztuczna trawa wygląda nieskazitelnie każdego dnia w roku, nawet podczas suszy lub gdy wyjechałeś na wakacje. Nigdy nie rośnie zbyt długo, nie wygląda na zaniedbaną, odbarwioną lub niejednolitą – co może się zdarzać w przypadku prawdziwego trawnika. Dodatkowo jest odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Niskie koszty utrzymania

Naturalny trawnik wymaga koszenia i podlewania, a także nawozu i wyrywania chwastów, aby wyglądał zdrowo. Dystrybutor sztucznej trawy podkreśla, że sztuczna trawa wymaga bardzo niewielkiej konserwacji – jedynie okresowego oczyszczania z liści czy polewania wodą. Oferuje szereg korzyści, w tym: mniejsze rachunki za wodę, mniejsze zużycie wody oraz oszczędność czasu i pieniędzy z braku konieczności używania kosiarki czy nawozów.

Przyjazna psom i dzieciom

Niektórzy właściciele psów wolą sztuczną trawę, ponieważ powstrzymuje psy przed kopaniem dziur w podwórku. Rodzice również wybierają trawę z rolki pod kątem dzieci z uwagi na brak błotnistych śladów i fakt, że jest wolna od alergenów – docenią to wszyscy cierpiący na alergie na trawy.

Czy trawa w twoim ogrodzie wygląda trochę gorzej? A może Twój sztuczny trawnik ma już swoje lata i warto go wymienić? Być może nadszedł czas, aby zainwestować w jeden z naszych sztucznych trawników, który gwarantuje nieskazitelny wygląd przez cały rok. Przejrzyj naszą ofertę wysokiej jakości, łatwej w utrzymaniu trawy z rolki i zapoznaj się ze szczegółami technicznymi każdego modelu. Dystrybutor sztucznej trawy Epufloor Grass oferuje szeroką gamę produktów, które zaspokoją każde gusta i potrzeby.