najpopularniejsze

Rekordowa liczba turystów w Sandomierzu w listopadzie

Rekordowa liczba turystów odwiedziła zamek w Sandomierzu

Zamek w Sandomierzu przyciągnął w Listopadzie bardzo dużo turystów, co wiąże się z akcją „Darmowy listopad w rezydencjach królewskich”. To dosyć naturalne, że słowo „darmowy” zawsze przyciąga wielu ludzi. W tym wypadku możemy się cieszyć, że tak wielu turystów udało się przyciągnąć to jednej z ważniejszych zabytków polskiej historii i kultury. Turyści zwiedzali sale zamku, podziwiając jego eksponaty i robiąc sobie zdjęcia.

Sandomierz i zarobki z turystyki

Dzięki takim akcjom Sandomierz staje się bardzo atrakcyjny dla turystów, którzy korzystają z wielu atrakcji. Nawet jeśli mogą bezpłatnie wejść do zamku, to i tak oczywistym jest, że chętnie skorzystają z innych darów tego historycznego miasta. Przykładem może być chociażby słynna zbrojownia, gdzie można się przebrać w stroje z dawnych lat. Oznacza to również duży zysk dla lokalnych przedsiębiorców, na przykład tych, którzy zajmują się sprzedażą pamiątek. Warto odwiedzać zwłaszcza osoby, zajmujące się rękodziełem, którzy dużą część swojego życia poświęcają na rzeźbienie lub malowanie. Dobrze zarobić mogą także właściciele noclegowni, dzięki czemu agroturystyka kwitnie.

Skąd tak duże zainteresowanie Sandomierzem?

Powodów, dla których turyści wybierają Sandomierz może być wiele. Na pewno przyczynił się do tego pośrednio sukces serialu „Ojciec Mateusz”, którego akcja rozgrywa się właśnie tutaj. Oczywiście nie znaczy to, że wcześniej miasto nie było znane. Znajduje się w nim jeden z najbardziej znanych zamków z czasów Kazimierza Wielkiego. To w końcu ten ten król jest znany z tego, że zostawił Polskę murowaną, czego dowodem są właśnie zamki imponujące swoją architekturą i rozmiarem.

Należy jednak pamiętać, że znaczna część z tych zamków wcale nie zachowała się do dzisiejszych czasów w swojej pierwotnej formie. Jeśli spojrzymy na zamek w Sandomierzu, to rozpoznamy w nim tylko część murów z czasów króla Kazimierza. Reszta powstała w późniejszym okresie, co nie jest niczym nowym, jak chodzi o polskie zabytki. Mało jaka średniowieczna budowla przetrwała do naszych czasów w swojej pierwotnej formie.