szopka

Kiermasz Świąteczny wraca do Sandomierza

Kiermasz Świąteczny ponownie w Sandomierzu

Kiermasz Świąteczny to tradycja, której już nie jesteśmy w stanie wykorzenić. Oczywiście przybyła ona do nas pod wpływem inspiracji zachodnimi tradycjami. Nie ma sensu za bardzo porównywać naszych kiermaszów z tymi najsłynniejszymi na świecie. Przy Berlinie czy Wiedniu nasze nie wypadają tak wystawnie, ale czy to im czegokolwiek ujmuje? Na takim kiermaszu przede wszystkich chodzi o to, aby poczuć świąteczną atmosferę.

Wydarzenie odbędzie się 12 grudnia w niedzielę. Będzie to już siódma edycja, a jego miejscem będzie plac 3 Maja. Może to być zaskoczeniem, ponieważ do tej pory odbywał się on na staromiejskim Rynku. Skoro już mowa o placu 3 Maja, to warto powiedzieć sobie co nie co o planach. Stanie tam żywa choinka o wysokości kilku metrów, a mieszkańcy miasta będą mogli wziąć udział w jej ozdabianiu. Wszystkie osoby, które będą chciały wystawić swoje towary muszą zgło

Wspaniała okazja dla artystów

Kiermasze świąteczne dają niezwykłą okazję dla artystów, zajmujących się rękodziełem. Mogą oni sprzedać tam swoje figurki i innego rodzaju przedmioty. Co takiego mają do zaoferowania artyści na kiermaszach? Na pewno w śród ich dzieł znajdą się ręcznie robione ozdoby choinkowe. Przykładem mogą być rzeźbione aniołki, które dadzą naszej choince bardzo dużo świątecznego uroku. Nie zapominajmy też o szopce, którą obowiązkowo kładziemy pod choinką. Tak naprawdę znajdziemy tak wszystko od ozdób, przez figurki aż po obrazy na ścianę.

Słodycze, czyli coś czego nie może zabraknąć na kiermaszu

Na kiermaszu będziemy też mieli okazję zaopatrzyć się w świąteczne słodycze. Czym się różnią świąteczne słodycze od zwykłych? Tak naprawdę tylko wyglądem, bo w smaku są tak samo przepyszne jak przez cały rok. Do typowo świątecznych wzorów zaliczają się gwiazdki, płatki śniegu, bałwanki czy czapki mikołaja. A może jednak magia świąt działa również tutaj i takie ozdobne słodycze smakują w tym okresie lepiej? Nawiązując do słów poety, tego nie jest w stanie już ogarnąć mędrca szkiełko i oko.