Muzyczne wydarzenia w Sandomierzu 12 i 13 listopada

Muzyczne wydarzenia w Sandomierzu już w przyszły weekend

Muzyczne wydarzenia przyciągają zawsze wiele ludzi. Każdy w końcu lubi się pobawić przy dobrej muzyce, a także wykorzystać okazję do integracji. Taka muzyczna okazja pojawi się w Sandomierzu już za parę dni, a jej organizatorem będzie PTTK. Znamy już szczegółowy plan wydarzenia i brzmi naprawdę interesująco. Co wiemy o najnowszej edycji Jesiennej Pośpiewanki Sandomierskiej?

Muzyczne wydarzenia odbędą się już za kilka dni

PTTK znane jest z organizowania wycieczek, ale tym razem ma dla nas coś innego. Chodzi o wydarzenia muzyczne, które już za parę dni odbędą się w Sandomierzu. Chodzi o dni 12 listopada (piątek) oraz 13 listopada (sobota). Impreza będzie więc trwać dwa dni, a planach jest zaprezentowanie mieszkańcom muzyki turystycznej. Nie wychodzimy więc poza turystyczną tematykę, co oznacza, że nie można zarzucić PTTK, że nie realizuje swoich podstawowych założyć. Oczywiście na festiwal zaprasza się nie tylko mieszkańców Sandomierza ale także ludność przyjezdną.

PTTK organizuje muzyczną imprezę

Dzięki Polskiemu Towarzystwu Turystyczno-Krajoznawczemu wielu Polaków ma okazje uczestniczyć w wycieczkach, których sami sobie by nie zorganizowali chodzi. Chodzi tu nie tylko o zwiedzanie takich miast jak Sandomierz ale też wiele form spędzania czasu na łonie natury jak na przykład chodzenie po górach. Ale turystyka to nie tylko samo zwiedzanie, ale też wiedza o kulturze i tradycjach. A wiemy doskonale, że nie ma kultury bez muzyki, dlatego PTTK zorganizowało specjalny cykl wydarzeń, które mają zapoznać uczestników z muzyką charakterystyczną dla turystyki. Tak właśnie powstała Jesienna Pośpiewanka Sandomierska.

Czy warto wziąć udział w pośpiewance?

W pierwszy dzień festiwalu Sandomierzanie zaproszeni są do Kamienicy Oleśnickich.  Tam własnie odbędzie się znana już wszystkim pośpiewanka. Drugiego dnia miejscem spotkania jest Dom Katolicki, gdzie o godz. 18.00 rozpocznie się koncert „Sandomierz pomiędzy górami”. Będziemy tam mogli usłyszeć „Byle do góry”, „Cztery Pory Miłowania” oraz „Browar Żywiec”. Aby wziąć udział w wydarzeniu trzeba zarezerwować bilet, którego cena wynosi 30 złotych.