pościg

Sandomierzanie mogli jeździć bezpłatnie przez 5 dni

Sandomierzanie jeździli za darmo

Sandomierzanie mieli okazję jeździć za darmo autobusami wewnątrz miasta. Prezent ten wiązał się z zakupem zupełnie nowych pojazdów, które będą teraz wozić pasażerów. Wyposażono je we wszystkie nowoczesne dodatki takie jak WiFi czy monitoring. Inicjatywa miała także na celu promowanie dbania o środowisko.

1 października odbył się pokaz nowych autobusów, gdzie można było porozmawiać z ekspertami. Na uczestników czekały też małe przekąski. Oficjalne wydarzenie odbyło się na Bulwarze Piłsudskiego o 15.00.

Nowe autobusy w sandomierskiej flocie

Między 4 a 8 października Sandomierzanie mogli przejechać się pomarańczowo-białym Solarisem za darmo. Miejski Zarząd Komunikacji zakupił sześć autobusów spalinowych i niskowejściowych. Miasto miało do wyboru pojazdy Solarisa albo Autosanu. Gdyby zdecydowano się na zakup autobusów tego drugiego producenta, to koszt byłby niższy. Różnica jednak jest jakościowa. Solaris zaoferował lepszą moc silnika a także więcej miejsc dla pasażerów.

Łącznie w mieście pojawiło się sześć nowych autobusów, których długość wynosi 9 metrów. W każdym z nich zmieści się 55 pasażerów, którzy będą mogli korzystać z Wi-Fi, portów USB i systemu informacji pasażerskiej. W pojazdach zamontowano także monitoring, który pomoże zaprowadzić w w nich porządek.

Darmowa przejażdżka

Z okazji zakupu nowych autobusów, miasto zdecydowało się udostępnić kilka kursów za darmo. Mieszkańcy miasta mogli jeździć darmową komunikacją miejską. Nie chodzi tylko o pojazdy, które własnie zakupiono, ale o wszystkie linie, jakie kursują w obrębie miasta. Burmistrz zaznaczył także, że jest to dobra okazja do tego, aby zostawić samochód w domu i zadbać trochę o środowisko. Tutaj jak najbardziej ma racje. Kiedy jedziemy wspólnie jednym środkiem transportu, to emitujemy dużo mniej spalin niż w sytuacji, gdy każdy jeździ własnym.