Stefan Niesiołowski o Donaldzie Tusku

Stefan Niesiołowski o powrocie Donalda Tuska

Stefan Niesiołowski o powrocie Donalda Tuska

Stefan Niesiołowski wypowiedział się niedawno na temat powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki oraz swojego potencjalnego powrotu do platformy obywatelskiej. Polityk nie wyklucza powrotu do partii, choć podchodzi do tego z pewną rezerwą. To, czy będzie znów działał w PO, ma zależeć od tego – jak sam mówi – jaka PO to będzie.

Jak będzie Tusk na czele, to wiąże z nim większe nadzieje, ale przede wszystkim wiążę nadzieję dla Polski. Swoim doświadczeniem mogę oczywiście służyć PO i Tuskowi (…)Wystąpiłem z PO za Schetyny, on przeprowadził czystkę, to było odrażające, obrzydliwe. Tusk to jest ogromna szansa dla Polski i z całych sił go popieram – powiedział Stefan Niesiołowski

Czy Donald Tusk wraca do Polskiej polityki?

Wiemy, że 3 lipca odbędzie się posiedzenie Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej, na którym ma się pojawić były premier i przewodniczący partii. Jak pamiętamy, zerwał on z polską polityką, kiedy wyjechał do Brukseli, aby objąć posadę przewodniczącego Rady Europejskiej. Wiadomo jednak, że kadencja ta nie mogła trwać wiecznie i zakończyła się w 2019 roku. Od tego czasu pojawiły się spekulacje co do tego, czy Tusk znów pojawi się w polskiej polityce, czy nie.

Kto będzie nowym szefem PO?

Niedawno miał on okazję kandydować w wyborach do Senatu, ale odmówił. Nie wykluczył jednak ponownego objęcia pozycji szefa PO. Wymagałoby to rezygnacji Borysa Budki, co nie jest wcale takie nieprawdopodobne. Obaj politycy prowadzili niedawno rozmowę, aby wszystko szczegółowo ustalić. Jeśli chodzi o zmianę władzy wewnątrz partii, to nie tak dawno temu były również rozważania, aby funkcję tę objął obecny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Na temat powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki wypowiedział się także były szef gabinetu premier Ewy Kopacz Marcin Kierwiński.

– Mnie osobiście deklaracje Rafała Trzaskowskiego nie dziwią. Rafał Trzaskowski jest wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej. Jest naturalne, że chce brać współodpowiedzialność i odpowiedzialność za Platformę Obywatelską – powiedział Kierwiński na antenie „Trójki”.

Wspomina on również, że Donalda Tuska boi się najbardziej prezes Kaczyński. Wspomina o jego poprzednich porażkach w starciu z Tuskiem.

– Donalda Tuska, jak mało kogo w polskiej polityce, obawia się Jarosław Kaczyński. On zdaje sobie sprawę, jak wiele razy przegrywał i jak bardzo w zderzeniu z Donaldem Tuskiem nie ma szans – dodał polityk.

fot. EPA/OLIVIER HOSLET, PAP/EPA