elektroniczny odbiór wyników

Elektroniczny odbiór wyników. Propozycja dla sandomierskiego szpitala

Elektroniczny odbiór wyników. Propozycja dla sandomierskiego szpitala

Elektroniczny odbiór wyników w szpitalu w Sandomierzu. Takiej możliwości pacjenci jeszcze nie mają, ale pojawiły się już pomysły, aby ją wprowadzić. Z inicjatywą wyszedł wójt gminy Obrazów, a teraz zostaje jedynie czekać na decyzję szpitalnej dyrekcji.

Nowe pomysły na unowocześnienie szpitala

Elektroniczny odbiór wyników jest już od dawna czymś realnym, ale jednak nie zawsze i nie wszędzie można sobie na niego pozwolić. Jednym z takich miejsc jest Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu, w którym  odbiór wyników bywa udręką. Ktoś, kto rano robi badania, musi przychodzić do szpitala jeszcze raz, aby odebrać wyniki. Jest to niezwykle uciążliwe dla osób pracujących, które rzadko kiedy mogą sobie pozwolić na kilkukrotne wychodzenie w ciągu dnia.

Z inicjatywą wyszedł Wójt gminy Obrazów Krzysztof Tworek. Sugeruje on, że pacjenci sandomierskiego szpitala powinni mieć możliwość odbierania wyników online. Zaoszczędzi to wiele czasu, choć problem jest taki, że trzeba najpierw wdrożyć te rozwiązania w życie. Jest to więc inicjatywa, którą najpierw trzeba sfinansować.

– Jako gmina chcemy sfinansować lub zapłacić za usługę, program, który ułatwiłby mieszkańcom elektroniczny odbiór wyników badań w szpitalnym laboratorium, w tym krwi, bo dziś wszystko odbywa się na piechotę – wyjaśnia Tworek

Co na to dyrektor szpitala?

Wójt Obrazowa już skontaktował się z dyrekcją szpitala w Sandomierzu. Skierował on prośbę o zaimplementowanie usług odbioru wyników badań za pośrednictwem internetu. Zwrócił on uwagę, że w powiatowej lecznicy taka możliwość już istnieje. Polityk jest przekonany, że ułatwi to życie wielu pacjentom.

– W piśmie do dyrektora szpitala w Sandomierzu skierowałem prośbę o wdrożenie usługi elektronicznego odbioru wyników badań przeprowadzanych w laboratorium naszej powiatowej lecznicy. Usługa taka byłaby wygodna i bezpieczna dla mieszkańców oraz pracowników, a jak to jest ważne pokazuje właśnie pandemia. Poza tym, nie musielibyśmy jeździć specjalnie po wyniki, a szpital ich drukować. Jest to szczególnie uciążliwe dla osób starszych. To dodatkowy, czysty zysk dla nas wszystkich i jeszcze dla środowiska. Poza tym wyniki badań pozostają w systemie. – tłumaczy dalej wójt.

Czekamy więc na odpowiedź dyrekcji i odpowiednią reakcję. Jeśli uda się wprowadzić takie procedury, przeprowadzanie badań oraz odbieranie wyników na pewno będzie łatwiejsze i wygodniejsze.