Szlak Jabłkowy w Sandomierz

Sandomierski Szlak Jabłkowy to trasa turystyczna, która dostarcza wielu wrażeń. Dzięki niej można dojść przede wszystkim do najbardziej interesujących miejsc znajdujących się na tym obszarze. Mowa o odcinku, który ma łącznie około 200 km. To duża odległość, którą najlepiej pokonać na czterech bądź dwóch kołach, gdyż pieszo wymaga to zbyt wiele zachodu. Chociaż osoby, które pragną przejść się na pieszą wycieczkę mogą wybrać kawałek szlaku, a nie od razu pokonywać cały.

Szlak Jabłkowy biegnie przez piękne miasteczka oraz wsie, a do tego zahacza o sady owocowe. Można tutaj znaleźć całe szeregi lessowych wąwozów, dolin rzek i mieniących się wieloma kolorami pól. W trakcie przejeżdżania szlakiem każdy turysta docenia zalety przebywania na tym obszarze Polski. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z dobrodziejstw winiarni, zapasów rybaków oraz pasiek, gdzie tradycje przekazuje się z pokolenia na pokolenie.

Kolejne zalety wizyty

Prezentowany szlak umożliwia odwiedzenie sadu, zwiedzanie winnicy oraz pobudzanie kubków smakowych przy pomocy najlepszej jakości domowych produktów. Powstają tutaj wyśmienite dżemy, miody oraz inne przetwory, które sprawiają, że ślinka napływa do ust na sam widok. To atrakcje dla każdego bez względu na wiek oraz upodobania. Można tutaj jeździć rowerem, spacerować, biegać, łowić ryby oraz jeździć konno. Dzieci i młodzież mogą skorzystać z zajęć oferowanych przez „zieloną szkołę z jabłkiem”.

To właśnie tutaj każdy poczuje jak wspaniale jest odpocząć od miasta, zgiełku oraz hałasu. Szlak oferuje zetknięcie się z naturą niczym niezniszczoną oraz prostą. Sandomierz to piękne miejsce, które można podziwiać w trakcie wycieczki Szlakiem Jabłkowym.