Sandomierz w kilku słowach

Sandomierz to bez wątpienia jedno z najbardziej interesujących oraz malowniczych miast w całej Polsce. Znajduje się ono nad nadwiślańską skarpą, która stanowi jednocześnie zakończenie Gór Świętokrzyskich. Wszyscy, którzy się tutaj udają mogą podziwiać niczym niezmącony średniowieczny układ urbanistyczny. Niewątpliwa atrakcja dla wszystkich turystów to walki rycerskie oraz pokazy renesansowego tańca. To właśnie tutaj można znaleźć cały szereg budynków o wysokiej klasie artystycznej. Chodzi przede wszystkim o Zespół Klasztorny Dominikanów z kościołem św. Jakuba, Bazylikę Katedralną praz Ratusz. Warto też wspomnieć o Zamku Królewskim oraz Bramie Opatowskiej. Z tego miejsca można podziwiać nie tylko sam Sandomierz, ale także błękitną wstęgę Wisły, która robi wrażenie.

Sandomierz to nie tylko architektura

W dalszej kolejności warto zaznaczyć, że Sandomierz to bogactwo wielu walorów przyrodniczych. Skoro miasto znajduje się nad Wisłą, nie brakuje tutaj uroczych alejek oraz ścieżek po których można się przejść i podziwiać uroki miasta. Lessowe wąwozy i wzgórza sprawiają, że każdy spacer dostarcza wielu wrażeń. W mieście znajduje się również rezerwat przyrody nazwany „Góry Pieprzowe”. Mowa o wschodnim zakończeniu Gór Świętokrzyskich oraz rezerwacie przyrodniczym. Z kolei wyprawa rodzinna nie może obejść się bez wizyty w „Parku Piszczeli”. To w tym miejscu można pojeździć na rowerze, skorzystać ze skate-parku oraz parku linowego, który cieszy się największą popularnością.

W dalszej kolejności warto wspomnieć o Bulwarze nad Wisłą im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Znajduje się tam nowoczesna przystań dla sprzętu pływającego oraz Budynek Sportów Wodnych. Każda pociecha wyszaleje się na placu zabaw, który posiada wiele atrakcji. Sam brzeg Wisły wzbogacono o promenadę, którą zadowoli nawet najbardziej wymagających odwiedzających.

W mieście można skorzystać z szerokiego wachlarza restauracji oraz hoteli, które różnią się między sobą cenowo. Dlatego w tym królewskim mieście każdy znajdzie coś dla siebie.