Słodkości w Sandomierzu

W niedzielę, 20 września, na dziedzińcu sandomierskiego zamku odbędzie się doprawdy niezwykłe wydarzenie. Rozstrzygnięty zostanie bowiem konkurs na najlepszą kuchnię regionalną. Motywem przewodnim tegorocznej edycji będą słodkie wypieki.

Pyszne, słodkie wypieki

Podczas konkursu reprezentanci wielu miast i gmin naszego powiatu, (w tym także, rzecz jasna, ekipa z Sandomierza) zaprezentują prestiżowemu Jury słodkie przysmaki związane z naszym regionem. Oczywiście, jak przystało na profesjonalistów, jury oceni nie tylko smak potrawy, ale również jej wygląd, kompozycję składników, sposób przyrządzenia czy formę prezentacji. Najwięcej punktów zdobędą te propozycje, które rzeczywiście związane są z naszym regionem, a składniki potrzebne do ich przygotowania pozyskane będą od lokalnych dostawców. Danie z największą ilością punktów otrzyma nagrodę główną – srebrną chochlę.

Jednak impreza ta nie ma czysto kulturowego motywu. Oprócz jury, również każdy z gości będzie mógł spróbować propozycji przygotowanej przez każdy zespół kucharzy. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w sali widowiskowej naszego zamku. Wstęp na całe wydarzenie jest darmowy.