Park Piszczele

W Sandomierzu funkcjonuje bardzo interesujący park znany jako Park Piszczele. W tym miejscu łączą się obszary nadwiślańskie ze Starym Miastem. Niedawno ukończono prace, które wzbogaciły park o odnowione ścieżki dla pieszych oraz przeznaczone dla ruchu pieszego i rowerowego. W trakcie spaceru można zahaczyć o interesujące lokale gastronomiczne, które oferują nie tylko pyszne napoje, ale również klasyczne dania kuchni polskiej. To w tym miejscu odbywają się różnorodne imprezy na które zaprasza się gwiazdy nie tylko z Polski, ale również całego świata. W tym miejscu organizuje się wszelkiego rodzaju eventy związane ze sportem i aktywnością fizyczną.

Co znajduje się na terenie parku?

Park Piszczele posiada uroczą kawiarenkę w której można napić się dobrej kawy oraz zjeść pyszne ciasto czy inną przekąskę. Dzieci ucieszą się z zabawy na placu zabaw, które posiada cały szereg atrakcji oraz dodatków umilających ich czas. Każdy odwiedzający doceni aleję szachową. Mowa o figurach szachowych do powstania, których wykorzystano piaskowiec. Oprócz tego dostępna jest szachownica wykorzystywana do gry plenerowej, skate park oraz boisko przeznaczone do koszykówki. Altana przy źródełku oferuje przede wszystkim piękny widok i zaprasza zarówno całe rodziny, jak i zakochane pary spacerujące w parku. Bez wątpienia jedną z największych atrakcji jest stok przeznaczony do jazdy na nartach posiadający wyciąg narciarski. Dzięki kręgowi ogniskowemu można przygotować coś do jedzenia oraz umilić sobie czas w towarzystwie innych odwiedzających bądź lokalnych mieszkańców.

Już na samym końcu warto wspomnieć o Rawelinie, czyli placu spotkań. Można tutaj natknąć się na armaty, które odnoszą się do wydarzeń sprzed lat (potop szwedzki).