Kino „Starówka”

Kino „Starówka” to kolejna atrakcja, którą oferuje miasto. Działa on pod dowództwem Sandomierskiego Centrum Kultury. Jego powstanie przypada na rok 2011 i od tego czasu bezustannie pozostaje na tak wysokim poziomie jak w trakcie otwarcia. Wyświetla się tutaj fantastycznie dobrany repertuar, a wystrój zaskoczy wielu odwiedzających. Oprócz wyświetlania filmów odbywają się tutaj różnorodne imprezy, koncerty oraz kameralne wydarzenia. W kinieprzygotowuje się chociażby Festiwal Filmów Niezwykłych, który przyciąga wiele osób każdego roku. Warto mieć na uwadze, że kino nie poprzestaje na laurach i bezustannie rozwija się. W dzisiejszych czasach posiada ono cyfryzację. Puszcza się tutaj niszowe filmy, produkcje komercyjne, a nawet premierowe. Filmy dostępne są w wersji 2D oraz 3D. Na Sali dostępnych jest 49 foteli, które wykorzystują widzowie spragnieni nowości oraz interesujących scenariuszy.

Na uwagę zasługuje Dyskusyjny Klub Filmowy, który działa w każdy poniedziałek o godzinie 19. Zapisać się może do niego każdy miłośnik kina.

Kino „Starówka” to bez wątpienia atrakcja nie tylko dla lokalnych mieszkańców, którzy mogą w taki sposób spędzać czas wolny. Miejsce to zaprasza każdego kto pragnie odpocząć od problemów i przenieść się do innego świata.