Escape room to atrakcja nie tylko na zimowe wieczory

Sandomierz to nie tylko Ojciec Mateusz oraz piękny rynek. Warto też zwrócić uwagę na miejsca w których można przede wszystkim ruszyć głową oraz dobrze bawić się w gronie rodziny oraz najbliższych. Chodzi oczywiście o odwiedziny sławnego Escape Room, który znamy jako Piwnica Zagadek. To stosunkowo nowa atrakcja, która przyjęła się bardzo dobrze. Do punktu zachodzą zarówno odwiedzający miasto po raz pierwsi, jak i lokalni mieszkańcy, który chcą spróbować czegoś nowego.

Wizyta w tego typu pokoju polega na tym, żeby się z niego wydostać co wcale nie jest takie łatwe jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Nie używa się tutaj siły, ale trzeba wysilić szare komórki oraz znaleźć wyjście. W pokoju występuje wiele zagadek. Rozwiązanie jednej z nich daje możliwość udania się do kolejnego punktu. Wszystkie razem tworzą spójną historię, która doprowadzi do klucza i co za tym idzie – wyjścia z pokoju.

Jeden z dostępnych pokojów nazwany został Łowca Umysłów, a drugi z kolei to pokój Ojciec M nawiązujący do sławnego serialu kręconego w Sandomierzu.

Ta niedroga rozrywa przyda się każdemu bez względu na wiek. Można się tutaj udać razem ze znajomymi bądź w towarzystwie rodziny. Warto mieć na uwadze, że w pokoju nikogo nie przetrzymuje się na siłę. Jeśli więc zagadka nie pozostanie rozwiązana, można liczyć na pomoc pracującej osoby.