10Kilka słów na temat Ojca Mateusza

„Ojciec Mateusz” to zdecydowanie jeden z najbardziej popularnych seriali wyemitowanych przez telewizję Polską. Ojciec Mateusz to główna postać serialu, która zajmuje się rozwiązaniem zagadek kryminalnych. Artur Żmijewski to ceniony aktor, który sprawia, że oglądalność cały czas wzrasta. Występuje on w towarzystwie całego komisariatu, prześmiesznej gospodyni oraz innych postaci, które razem tworzą niezwykły charakter prezentowanego serialu.

W trakcie odcinków można cieszyć oczy Rynkiem Starym, który bezustannie przemierzany jest przez głównego bohatera na rowerze. Ksiądz przejeżdża też przez urocze ulice miasta oraz malownicze uliczki. W serialu mowa jest o normalnych problemach, które spotykają ludzi, porusza się zarówno poważne, jak  śmieszne wątki. Dlatego nie ma osoby, która nie cieszyłaby się z oglądania serialu „Ojciec Mateusz”. Zabytki Sandomierza pokazuje się od najlepszej strony, dzięki czemu naprawdę wiele osób decyduje się na wizytę tego miasta. Lokalni mieszkańcy nie wyobrażają sobie już życia bez ekipy oraz aktorów. Oprócz tego mile się ich wita oraz pomaga jeśli tylko to możliwe. Na ulicach miasta panuje przyjemna atmosfera, która udziela się grającym aktorom. Mimo, iż Sandomierz cieszy się sporą popularnością, mieszkańcy cały czas mają przestrzeń i mogą wieść normalne życie.

W trakcie realizacji serialu często prosi się lokalnych mieszkańców o odegranie ról czy scen. Bardzo chętnie stają się oni częścią ogromnie popularnego serialu. Ojciec Mateusz to charakterystyczna postać dla tego miasta, która może napawać dumą.