Turniej szachowy dla młodych graczy zorganizowany przez katolicki klub "Stal" ze Stalowej Woli

Był to event, który został zaplanowany i przeprowadzony przez sekcję szachową Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego „Stal” z siedzibą w Stalowej Woli. Na dodatek, puchar na ten turniej został ufundowany przez prezesa Miejskiego Zakładu Komunalnego działającego w tym samym mieście.

Turniej zgromadził 30 młodych zawodników szachowych, urodzonych w 2007 roku i później. Pochodzili oni nie tylko ze Stalowej Woli, ale także z takich miejscowości jak: Zarzecze, Tarnobrzeg, Rudnik nad Sanem, Leżajsk i Sędziszów Małopolski.

W trakcie zawodów rozegrano rywalizacje w trzech różnych kategoriach wiekowych. W pierwszej grupie, skupiającej uczestników urodzonych między 2007 a 2010 rokiem, najwyżej na podium stanął Tomasz Procnal. Za nim uplasowali się Michał Szypuła i Filip Buchaj. Wszyscy trzej pochodzą ze Stalowej Woli.

W grupie obejmującej graczy urodzonych w latach 2011-2014, najwięcej umiejętności wykazał Matusz Mierzwa z Rudnika nad Sanem. Tuż za nim znaleźli się Filip Wiśniewski ze Stalowej Woli oraz Szymon Zięba z Leżajska.

W gronie najmłodszych szachistów, czyli tych urodzonych w 2015 roku i później, triumfował Szymon Okoń z Rudnika nad Sanem. Drugie miejsce zdobył Jan Łokaj ze Stalowej Woli, natomiast trzecie miejsce przypadło Idze Ziębie z Leżajska.