Wielkanocna uczta w Sandomierzu – zaproszenie na Biesiadę Wielkanocną

Sandomierz, znany z licznych atrakcji turystycznych i kulinarnych, serdecznie zaprasza na uroczystość związana z nadchodzącymi świętami Wielkanocnymi. Biesiada Wielkanocna, bo o niej mowa, odbędzie się 23 marca, co przypada na Niedzielę Palmową. Miejscem spotkania będzie Hala Widowiskowo-Sportowa MOSiR, której adres to ulica A. Patkowskiego w Sandomierzu. Planowana inauguracja wydarzenia to godzina 14.

Organizatorzy przygotowali bogaty program pełen atrakcji. Przewidziano prezentację stoisk prowadzonych przez Kółka Gospodyń Wiejskich, które działają na terenie powiatu sandomierskiego. Dodatkowo zaplanowano paradę palm wielkanocnych oraz konkursy na najpiękniejszą tradycyjną palmę oraz najbardziej smakowity wypiek wielkanocny, czyli babę lub mazurek. Zwycięzcy konkursów zostaną uhonorowani nagrodami, a dla wszystkich uczestników biesiady przygotowano porcję gorącego żurku z jajkiem.

Punktem kulminacyjnym będą występy artystyczne rozpoczynające się od godziny 15.30. Scenę opanują lokalne zespoły folklorystyczne, które zachwycą widzów swoim talentem. Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Sandomierska”, KGW Gorzyczany, KGW „Herbaciarki” z Sulisławic, KGW „Sami swoi” z Podszyna i Magdalena Witkowska z gawędą ludową – to tylko niektóre z wykonawców. Widzowie będą mieli również okazję usłyszeć zespół wokalny „Gorzyczany” działający przy GOK w Samborcu, KGW „Ziemia Dwikoska”, Koło Gospodyń Wiejskich „Kukułki” Rzeczyca Mokra, Stowarzyszenie „Razem dla Nadbrzezia” i „Nasze Sioło” z Zalesia oraz Michała Białego. Na koniec czeka na wszystkich koncert kapele Hanki Wójciak.