Anglojęzyczne zmagania młodzieży w konkursie pod egidą Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Sandomierzu

Konkursy organizowane przez Filie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Sandomierzu cieszą się dużym powodzeniem wśród młodego pokolenia, które pragnie doskonalić swoje umiejętności języka angielskiego. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z wielkim entuzjazmem rywalizowali w tych zmaganiach.

Na arenie międzyszkolnej, VIII edycji Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych, około 80 młodych adeptów języka Szekspira zmagało się ze sobą. Konkurs, który został przygotowany przez pracowników naukowych oraz studentów kierunku filologia angielska na sandomierskim ośrodku akademickim przyciągnął reprezentantów z trzynastu szkół z terenu trzech województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego i lubelskiego.

Zadaniem konkursowiczów było sprostanie testowi czytania oraz testowi leksykalno-gramatycznym na poziomie matury rozszerzonej. Jak stwierdziła prodziekan dr Anna Gilarek, był to prawdziwe wyzwanie dla uczestników, gdyż większość z nich pracowała nad testem aż do upływu wyznaczonego na to czasu.

Zwycięzcą konkursu okazał się Michał Ołubiec, uczeń Zespołu Szkół numer 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim im. Hutników Ostrowieckich. Drugie miejsce na podium przypadło Alexandrze Jamróz z Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego imienia C. K. Norwida w Stalowej Woli, zaś trzecią pozycję zajął Mateusz Kwiatek z Zespołu Szkół imienia Stanisława Staszica w Staszowie.

W międzyczasie, kiedy komisja konkursowa dokonywała oceny prac, młodzi angliści mieli okazję poszerzyć swoje horyzonty za sprawą wykładów przygotowanych przez wykładowców sandomierskiego ośrodka akademickiego.

Również tydzień wcześniej, placówka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego była miejscem kolejnych anglojęzycznych zmagań. Była to siódma edycja Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla Uczniów Szkół Podstawowych, do której przystąpiło 65 uczestników z 14 szkół z trzech województw.