Marcin Marzec, Burmistrz Sandomierza, wzywa mężczyzn do udziału w profilaktycznej akcji Movember poświęconej zdrowiu męskiemu

Burmistrz kieruje zaproszenie do wszystkich panów, by włączyli się w międzynarodową inicjatywę o nazwie Movember. Celem tej akcji jest profilaktyka chorób nowotworowych, które dotykają przede wszystkim mężczyzn. Wszyscy panowie, którzy przekroczyli 50. rok życia i mieszkają na terenie Sandomierza, będą miały szansę skorzystać z bezpłatnych badań medycznych. Terminy to 22, 24 i 29 listopada. Ważne jest jednak pamiętać, że miejsca są ograniczone!

„Badaj się mężczyzno”, czyli Movember w Sandomierzu to inicjatywa, która rozpoczęła się od spotkania odbywającego się w ratuszu. Prowadziła je Katarzyna Majka – specjalistka z dziedziny onkologii pracująca dla Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać wykładu na temat profilaktyki chorób nowotworowych u mężczyzn. Dodatkowo w wydarzeniu brali udział uczniowie z sandomierskich szkół, których do zdobywania wiedzy na ten temat skutecznie zmotywowały „Amazonki Sandomierz”.

W ramach tej akcji, burmistrz Marcin Marzec wyraźnie zachęca wszystkich mężczyzn po 50 roku życia, którzy mieszkają w Sandomierzu, aby skorzystali z oferowanych bezpłatnych badań. Te będą przeprowadzone 22, 24 i 29 listopada w Gabinecie Urologicznym w Sandomierzu, znajdującym się przy ulicy Mickiewicza 52. Godziny konsultacji to 15:15 – 19:15.