Sandomierz w górę na liście inwestycji miast powiatowych: 160. miejsce w rankingu "Wspólnota"

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez prestiżowy miesięcznik samorządowy „Wspólnota”, Sandomierz osiągnął znaczący postęp w dziedzinie inwestycji, awansując na 160. miejsce w rankingu polskich miast powiatowych. Kryterium oceny były wydatki inwestycyjne, co pozwoliło Sandomierzowi poprawić swoją pozycję o 25 miejsc w porównaniu do ostatniego zestawienia, które obejmowało lata 2019-2021.

Marcin Marzec, burmistrz Sandomierza, z zadowoleniem komentuje ten postęp. Zwraca uwagę na szereg przedsięwzięć, które składają się na tę poprawę pozycji. Wśród nich znajduje się realizacja 14 projektów rewitalizacyjnych, które już przyniosły pozytywne zmiany w mieście. Jednym z nadchodzących projektów jest modernizacja lokalnej giełdy rolnej, która ma stać się nowym centrum handlowym dla rolników i konsumentów.

W ramach dalszych działań mających na celu poprawę jakości życia mieszkańców Sandomierza, burmistrz Marzec informuje o zakupie nowych autobusów miejskich, które zasilą flotę komunikacji publicznej. Dodatkowo, wdrażane są projekty budowy nowych przystanków autobusowych, co znacznie poprawi jakość dojazdu do różnych części miasta.

Burmistrz Marzec podkreśla, że Sandomierz skutecznie wykorzystuje dostępne środki finansowe poprzez pozyskiwanie funduszy z różnych źródeł dofinansowania. Wszystko to przyczynia się do stałego rozwoju miasta i pozytywnie wpływa na jego pozycję w rankingach takich jak ten opublikowany przez „Wspólnotę”.