Zespół LemON porwał tłumy na festiwalu

Przed Muzeum Zamkowym znajduje się dziedziniec, który jest idealnym miejscem do różnego rodzaju wydarzeń. Tym razem odbył się tutaj XXXI Festiwal Muzyka. Specjalną gwiazdą byli muzycy zespołu LemON, którzy ożywili publikę.

Dzień, w którym mogliśmy usłyszeć na żywo zespół LemON, to oczywiście nie ostatni dzień festiwalu. Kolejnym dniem była sobota 20 sierpnia. Wtedy na scenie pojawiła się Natalia Niemen oraz wielu innych muzyków.

Można więc było usłyszeć nie tylko muszę rockową, ale też pop jazz a nawet muzykę filmową. Repertuar był więc naprawdę szeroki.

Kim była gwiazda wieczoru?

Zespół LemON powstał w roku 2011, a inicjatorem jego powstania był Igor Herbut. Muzycy tworzą w gatunku rock, pop-rock oraz jazz-rock. Swój sukces zespół zawdzięcza programowi Must Be the Music, w którym udział wzięli Herbut i jego kuzyn Adam Horoszczak.

Podczas castingu do programu zagrali piosenkę „Litaj ptaszko”, dzięki czemu droga do półfinału była już bardzo łatwa. Innym utworem, którym grupa dała o sobie znać, był „Dewiat”.

Kolejnym przełomowym momentem był występ na festiwalu TOPtrendy w 2012 roku. Kilka miesięcy później członkowie zespołu pojawili się w Sopocie, gdzie wykonali swoją wersję piosenki „All You Need is Love” czyli jednego z największych przebojów Beatlesów.

Odbiór koncertu

Uczestnicy koncertu wrócili z niego z naprawdę dobrymi wrażeniami. Nie zawiódł ani wokalista, ani pozostali członkowie grupy. Również udźwiękowienie było na bardzo wysokim poziomie, co nie zawsze jest gwarantem na tego rodzaju festiwalach.