Nowi piłkarze dołączy do Wisły Sandomierz

Wisła Sandomierz przejdzie kilka zmian przed nowym sezonie. Między innymi drużynę zasilą nowi zawodnicy. Władze klubu zapowiedzieli pewien ciekawy transfer. Otóż od następnego sezonu dla Sandomierza będzie grał Jakub Bruzda, grający na pozycji środkowego obrońcy. Ten urodzony w 2002 roku sportowiec grał do tej pory w Szczawkowiancach Jaworzno.

Oprócz Bruzdy dla Sandomierza zagra Adam Polit. Bramkarz ten grał już wcześniej dla Wisły i radził sobie świetnie. 27-letni zawodnik występował także w Izolatorze Boguchwała oraz Watkem Korono Bendiks Rzeszów. Jak poradzi sobie w następnym sezonie grając w barwach Wisły Sandomierz? Kibice na pewno są tego ciekawi.

Wisła Sandomierz

Wisła Sandomierz to klub, który istnieje już od 1925 roku. Obecnie sandomierscy piłkarze grają w III lidze, a miejscem ich gier jest Miejski Stadion Sportowy. Obiekt ten jest prawdziwą dumą miasta, a zmieścić może się na nim 2221 kibiców.

Obecnym prezesem klubu jest Sebastian Wieczorek, a drużynę trenuje Jarosław Pacholarz. Piłkarze Wisły występują w niebiesko-biało-czerwonych barwach.

SKS ma na swoim koncie wiele osiągnięć. Na przykład 10. miejsce w lidze okręgowej w sezonie 1964/65 oraz 14. miejsce w III lidze w latach 1992/93.  W sezonie 2014/15 zawodnikom udało się wejść na pierwsze miejsce III ligi i wziąć udział w barażu o awans. Niestety nie udało się wejść do II ligi, ponieważ zespół przegrał z Radomiakiem Radom.

Po więcej wiadomości sportowych zajrzyj tutaj.

Sandomierzanie kochają sport

Mieszkańcy Sandomierza uwielbiają sport, zwłaszcza piłkę nożną. Wisła Sandomierz od bardzo wielu lat ma swoje grono kibiców, którzy śledzą wszystkie rozgrywki. Wspierają oni swoją ukochaną drużynę podczas wszystkich wzlotów i upadków.

Frekwencje na stadionie zawsze były wysokie. Oczywiście, wszystko zależy od rodzajów spotkania. Mecze ligowe zawsze przyciągają więcej widzów niż towarzyskie i to jest naturalne.

Oczywiście dużo osób woli oglądać futbol w telewizji. I tutaj też są bardzie ciekawe opcje dla kibiców, bo w Sandomierzu jest wiele barów i pubów, w których można wspólnie obejrzeć mecz. Kiedy dochodzi do tego piwo i luźna atmosfera, można naprawdę przyjemnie spędzić czas.