turystyka rowerowa

W Sandomierzu odbyło się spotkanie podróżnicze

Spotkanie odbyło się 30 marca równo w południe. Miejskiem spotkania był Ośrodek Promocji Aktywności Kulturalnej (ul. Armii Krajowej 1), a organizatorem Sandomierskie Centrum Kultury. Specjalnymi gośćmi byli Bolesław i Mieczysław Osipik, którzy przyjechali z Jeleniej Góry. Zajmują się oni podróżami, ale w bardzo specyficznym wydaniu. Otóż podróżują oni rowerami. Nie chodzi tutaj wcale o kolarstwo, ale podróże z prawdziwego zdarzenia. 

Czym mogą się pochwalić bracia Osipikowie?

Bolesław Osipik przejechał do tej pory 327 tysięcy kilometrów, a media przyznały mu tytuł rowerowego ambasadora Jeleniej Góry. Oczywiście nie jest to żadna oficjalna funkcja, więc nadanie takiego miana ma tutaj charakter częściowo humorystyczny. Mimo to trzeba przyznać, że chyba nikt tak bardzo nie nadaje się do tego tytułu jak on. W trakcie swojego życia otrzymał już kilka wyróżnień i nagród od władz Jeleniej Góry. Teraz czas na promowanie swojej aktywności również w innym miejscach Polski. Jednym z punktów jest właśnie spotkanie w Sandomierzu, które miało miejsce 30 marca.

Co działo się na spotkaniu?

Spotkanie miało charakter podróżniczy, a więc goście wiele opowiadali o swoich wyprawach. Większość z uczestników spotkania była zaskoczona tym, że rower może stać się środkiem transportu tak samo skutecznym jak samochód czy pociąg. Większość z nas od czasu do czasu lubi się przejechać na dwóch kółkach, ale mało kto ma na koncie setki tysięcy kilometrów. Dlatego słuchacze siedzieli dosłownie z otwartymi ustami i słuchali o przygodach braci. Być może niektóre z tych przygód były lekko podkoloryzowane na rzecz bardziej atrakcyjnej narracji. Nawet jeśli tak, to można im to wybaczyć, bo w końcu promują dwie bardzo ważne sprawy. Pierwszą są podróże a drugą rozwój zdrowia fizycznego. Najciekawsze jest chyba to, że obie te rzeczy można ze sobą połączyć. Często wybierają się w podróż, decydujemy się spędzić ją w hotelu albo jakimś pensjonacie. A z kolei, gdy wsiadamy na rower, aby trochę się poruszać, to nie myślimy za wiele o podziwianiu widoków, ani zwiedzaniu kolejnych miejsc. Może pora to zmienić i skosztować trochę rowerowej turystyki?

Jeśli również jesteście fanami podróży, to pod tym linkiem znajdziecie dużo ciekawych porad turystycznych.