rowery

Pierwsze rowery pojawiły się na giełdzie w Sandomierzu

Na Sandomierskiej giełdzie znowu pojawiły się rowery. Co to oznacza? Nic innego jak początek sezonu rowerowego, czyli inaczej mówiąc – początek wiosny. To już ten moment w roku, gdy zaczynają kwitnąć kwiaty, a ptaki ćwierkają coraz głośniej. Trzeba w końcu zrzucić tę warstwę tłuszczyku, którą wyhodowaliśmy zimą i wskoczyć na rower. Aż sami będziemy zaskoczeni, jak bardzo odzwyczailiśmy się od regularnego ruchu fizycznego. A może jesteśmy zwolennikami zimowych przejażdżek i  żaden zastój nas nie dotyczył?

Dlaczego warto jeździć na rowerze?

Należy odpowiedzieć sobie na pytanie, po co w ogóle jeździć na rowerze. Co nam daje taka forma rekreacji? Otóż jazda na rowerze jest dla nas korzystna z wielu różnych aspektów, wliczając w to rozwój kondycji fizycznej oraz możliwość poobcowania z przyrodą i świeżym powietrzem. Pedałowanie bardzo dobrze wpływa na pracę mięśni nóg oraz zwiększa naszą wytrzymałość. Regularne wycieczki rowerowe sprawią, że będziemy mieli więcej siły również do spacerowania i wykonywania pracy stojącej. Będziemy się też mniej męczyć. Jazdę na rowerze polecamy szczególnie osobom, prowadzącym siedzący tryb życia. Jeśli zbyt dużo naszego czasu spędzamy na krześle lub fotelu, to trzeba w końcu rozprostować kości. Sposobem ich rozprostowania może więc być chwycenie za rower.

Gdzie w Sandomierzu kupić rower?

A co jeśli przegapiliśmy giełdę i nie kupiliśmy tam wymarzonego roweru? Spokojnie. Nadal możemy to zrobić, ale musimy kilka kwestii przemyśleć. Zakup roweru nie może być pochopną decyzją, bo możemy tego bardzo mocno pożałować. Najpierw rozejrzyjmy się po kilku strategicznych miejscach i zapoznajmy się z ofertą. Pierwsze, co nam przyjdzie do głowy, to oczywiście sklepy rowerowe. Wizyta w takim sklepie jest dużo lepszym pomysłem niż kupowanie go w supermarkecie. Chociażby dlatego, że pracuj tam osoby, które specjalizują się tej w konkretnej dziedzinie i będą mogły nam doradzić oraz podzielić się wiedzą. Oczywiście wciąż musimy pamiętać, że sklep jest nastawiony na zysk, więc pracownicy będą doradzać nam według tego, co opłaca się sklepowi. Mimo to takie rady będą cenniejsze niż pierwszego lepszego pracownika supermarketu, który prawdopodobnie nie ma z rowerami za wiele wspólnego. Ostatecznie możemy się pokusić na używany rower, których wiele znajdziemy  na OLX czy Allegro.