hazard

Nielegalne automaty do gier w Sandomierzu

Policja z Sandomierza nie śpi i cały czas zajmuje się ściganiem przestępstw. W dużej mierze są to przestępstwa finansowe, zwłaszcza takie, które narażają budżet państwa. A takim przestępstwem jest właśnie nielegalny hazard. Tym razem wykryto go w jednym z sandomierskich lokali, gdzie znajdowały się trzy automaty, służące do gier hazardowych. Akcja była podobna do tej, jaka niedawno miała miejsce w Gryfinie.

Policja z Sandomierza pokazała klasę

Policjantom z Sandomierza udało się zarekwirować nielegalne automaty do gier. Oprócz tego znaleźli pieniądze, pochodzące z hazardu. Przypominamy, że oferowanie gier hazardowych bez zezwolenia jest w Polsce nielegalne i surowo ścigane. Mimo to właściciele lokali wciąż decydują się na to, aby postawić u siebie jednorękiego bandytę czy podobną grę. Dotyczy to głównie pubów i restauracji, choć może je spotkać również w innych miejscach.

Skuteczna akcja policji i celników

Akcja udała się dzięki Świętokrzyskiemu Urzędowi Celno-Skarbowemu w Kielcach. To właśnie kieleccy celnicy we współpracy z sandomierską policją rozbili nielegalny hazard. Wśród zatrzymanych obiektów znalazły się 3 nielegalne automaty a także pieniądze. Z pieniędzy tych wypłacano pieniądze dla graczy, którym się poszczęściło.

Akcja miała miejsce 21 stycznia w piątek. To wtedy policja w Sandomierzu połączyła siły ze Świętokrzyskim Urzędem Celno-Skarbowym w Kielcach i ruszyła do lokalu, w którym podejrzewano, że ma miejsce nielegalny hazard. Jak się okazuje, mundurowi wcale się nie mylili i na miejscu faktycznie znajdowały się maszyny do gier. Akcja przebiegła bardzo sprawnie i szybko udało się zarekwirować, to z czego właściciele lokalu korzystali nielegalnie.

Kara za nielegalny hazard

Mężczyźni prowadzili w swoim lokalu nielegalny hazard, a w świetle prawa jest to poważne przestępstwo chociażby z tego względu, że na naraża budżet państwa na poważne straty. Za popełnienie go można trafić do więzienia nawet na trzy lata. Najczęściej jednak kończy się na poważnych karach finansowych, a jak będzie tym razem? Przede wszystkim sąd będzie musiał ustalić kilka najważniejszych faktów. Ważne jest zdeterminowanie, jak długo działał proceder oraz ile pieniędzy udało się zgromadzić właścicielem. Sam fakt, że w lokalu znajdowało się więcej niż jeden automat do gry, świadczy przeciwko sprawcom. Może to sugerować, że zamierzali sukcesywnie rozwijać swoją działalność oferując coraz więcej możliwości hazardowych.