Prof. Stanisław Adamczak podzielił się swoimi wspomnieniami z Sandomierza

Prof. Stanisław Adamczak odwiedził zamek, aby opowiedzieć o książce

Prof. Stanisław Adamczak, który dawniej pełnił funkcję rektora Politechniki Świętokrzyskiej odwiedził zamek w Sandomierzu. Spotkanie miało na celu promowanie książki „Mój Sandomierz w latach 1939-2019”, w której autor opisał, jak wyglądało życie w Sandomierzu na przestrzeni lat.

Podczas spotkania autor uchylił rąbka tajemnicy co do tego, co dokładnie znajduje się w książce. Podzielił się także swoimi przemyśleniami. Na spotkaniu pojawiły się również młode osoby, co cieszy. Oznacza to, że młodzież również jest zainteresowana dobytkiem kulturowym swoich przodków.

Historia Sandomierza w jednej książce

Profesor nie tylko opowiadał o tym Sandomierzu, jaki sam pamięta, ale także  wspomniał o randze, jaką miał w czasach I Rzeczypospolitej. Znajduje się w niej bardzo dużo szczegółów, które wyjaśniają zmiany, jakie następowały w mieście w określonych latach. Jest to pozycja dla wszystkich, którzy są zainteresowani historią swojego miasta oraz mają na jego temat bardzo dużo pytań. Bardzo możliwe, że właśnie w tej publikacji odpowiedzi na te pytanie znajdą.

Z pewnością nie raz patrząc na swoje miasto, zastanawiamy się, dlaczego wygląda ono, jak wygląda. Albo jakie wydarzenia historyczne doprowadziły nas do obecnej sytuacji. Na takie pytania bardzo często trudno znaleźć odpowiedź, bo historia miewa różne wersje. Niełatwo podejść do niej w pełni obiektywnie i opisać ją w przystępny sposób. Czy profesorowi Adamczakowi się to udało? Jeżeli książka nie jest ideałem, to na pewno pod tym względem jest jej blisko do takiego.