pościg

Zderzenie dwóch aut w centrum Kielc

Zderzenie dwóch aut w centrum Kielc

Zderzenie w centrum Kielc: doszło do stłuczki na skrzyżowaniu ullic Gosiewskiego i 1 Maja w samym centrum Kielc. Nikogo już nie dziwi, że w miejscu tym dochodzi do wypadków. Mieszkańcy doskonale znają to skrzyżowanie i już nie raz słyszeli o jakieś nieprzyjemnej sytuacji drogowej.

Stłuczka miała miejsce w poniedziałek 31.05 w okolicach godziny 22:30. W zdarzeniu brali udział 29-latek, prowadzący opla, oraz kierowca renault razem z pasażerami.

– Trzej młodzi mężczyźni, którzy podróżowali renault porzucili samochód i uciekli z miejsca kolizji (…) Dotarliśmy do 25-letniej właścicielki auta. Zobowiązała się je zabezpieczyć. Ustalamy komu kobieta użyczyła samochód tej nocy i kto siedział za kierownicą w chwili, gdy doszło do zderzenia. – sprawę relacjonuje Karol Macek, pełniący funkcję oficera prasowego KMP w Kielcach.

Wypadki samochodowe

Wypadki samochodowe w Kielcach nie są rzadkością. Oczywiście są takie miejsce, w których dochodzi do nich szczególnie często i jednym z nich jest właśnie to skrzyżowanie. Czy da się uniknąć takich wypadków w przyszłości? Być może władze miasta mogłyby coś zrobić, aby zwiększyć bezpieczeństwo? Wypadki nie są niczym nowym, więc nikogo nie można winić za sam fakt, że się zdarzają. A jednak samorządu starają się, aby bezpieczeństwo było jak największe. Najczęstszymi sposobami jest instalacja lepszej sygnalizacji świetlnej a także poprawienie oświetlenia. Są to drobne prace, a jednak w wielu sytuacjach mogą poprawić sytuację

Najczęstsze przyczyny wypadków samochodowych to alkohol, zmęczenie, brak koncentracji i nierówne drogi. Wiele kierowców wsiada za kółko zanim jeszcze wytrzeźwieje, albo nie będąc do końca „obudzonym”. Ze zwykłej ludzkiej perspektywy da się to zrozumieć. Jak ktoś mu nad ranem wstać i jechać do pracy, to nie ma czasu na to, aby się do końca wybudzić. Czasem zabraknie kawy, czasem zabraknie motywacji i człowiek jest rozkojarzony. Bardzo łatwo wtedy o stłuczkę albo nawet coś gorszego.