szczepienia

Dyrektor szpitala w Sandomierzu zaszczepiony

Dyrektor szpitala w Sandomierzu zachęca do szczepienia się

Dyrektor szpitala w Sandomierzu, Marek Kos, zachęca do tego, aby się szczepić. Sam właśnie przyjął drugą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19, a teraz apeluje, aby inni poszli w jego ślady. Dr Marek Kos przypomina, że w tym tygodniu w planach jest podanie aż 980 dawek szczepionki. W planach jest również uruchomienie Punktu Szczepień Powszechnych na terenie hali sportowej w II Liceum Ogólnokształcącym w Sandomierzu. Dyrektor Specjalistycznego Szpitala Ducha Świętego w Sandomierzy zachęca, aby szczepić się przeciwko chorobie wywołanej wirusem SARS-CoV-2

Nadal trwa rządowy program szczepienia, w którym zaszczepiło się już kilka milionów Polaków. Do tej pory wszystko odbywa się ustalonej kolejności, czyli dano pierwszeństwo osobom starszym oraz takim, które zaliczają się do grupy ryzyka. Do takiej grupy można zaliczyć się między innymi ze względu na wykonywany zawód. Tak więc dużo większe ryzyko zakażenia będzie miał lekarz albo nauczyciel niż osoba, pracująca w domu przed komputerem.

COVID-19 w Świętokrzyskiem

Epidemia wirusa SARS-CoV-2 zbiera swoje żniwo w całej Polsce, a więc nie omija to województwa świętokrzyskiego. Ruszyła właśnie akcja o nazwie “Wdzięczni medykom”, do której może włączyć się każdy. Chodzi w niej o to, aby wesprzeć personel medyczny, który ma bardzo dużo problemów w walce z epidemią COVID-19. W krótce też na Facebooku powstanie grupa, na której mają odbywać się licytacje różnych przedmiotów. Informacji na ten temat może udzielić Joanna Tomusiak. Skontaktować się z nią można pod numerem telefonu 697 770 583 oraz pisząc wiadomość elektroniczną pod adresem [email protected]. Akcję promuje także Bartosz Stemplewski, który jest dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Gorąco zachęca on do tego, aby w tej akcji wziąć udział. Przypominamy, że Szpital Zespolony w Kielcach jest w tym momencie lecznicą patronacką szpitala tymczasowego w Targach Kielce.

Jak województwo świętokrzyskie radzi sobie z pandemią?

Na dzień 14 kwietnia 2021 liczba nowych zakażeń SARS-CoV-2 w Świętokrzyskim wynosi oficjalnie 547. Jest to łączna liczba potwierdzonych przypadków, czyli pozytywnych wyników testów. Jeśli spojrzymy na województwo w szerszym kontekście, to łączna liczba zachorować od początku pandemii wyniosła 65154. Faktyczna liczba osób, noszących w sobie koronawirusa może oczywiście być nieco inna. Na terenie województwa odnotowaliśmy dzisiaj zaś 50 zgonów.