Szkolna zbiórka dla chorego kolegi

Bardzo ładnym gestem wykazali się uczniowie i nauczyciele z Sandomierskiego „Rolnika”. Gdy jeden z uczniów stracił rękę, ci natychmiast zebrali się, aby mu pomóc.

Zbierają pieniądze dla ucznia

Zbiórkę w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu- Mokoszynie zainicjował tamtejszy klub wolontariusza. Jeden z uczniów szkoły wczesną jesienią ubiegłégo roku stracił rękę w wypadku podczas pracy w gospodarstwie. Konieczna okazała się być ciężka i kosztowna rehabilitacja. Na szczęście ani uczniowie, ani nauczyciele nie zamierzali zostawiać chorego chłopaka w potrzebie. Efektem jest zbiórka pieniędzy na jego leczenie. Zbiórka, która szybko rozrosła się poza macierzystą szkołę ucznia. Włączył się do niej bowiem między innymi

W zaledwie kilka dni dla Mateusza udało się uzbierać ponad 500 złotych – a zbiórka przecież jeszcze nie stanęła. Cała kwota, po zakończeniu zbiórki zostanie przekazana na zakup niezbędnego sprzętu i leków dla chorego ucznia. Miejmy nadzieję, że zebrana kwota pieniędzy pozwoli Mateuszowi na powrót do jak najbardziej komfortowego życia.